Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bábky opäť ožijú v Bratislave

 V Bratislavskom bábkovom divadle sa v dňoch od 10. do 14. júna t. r. koná už 3. ročník festivalu bábkových divadiel Sused je moja najbližšia rodina. Svoju účasť na festivale potvrdili divadlá z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Ukrajiny.

 
Nosnou ideou tohto ročníka je spoznávanie tradícií susediacich krajín cez jazyk, príbehy ľudových rozprávok a hry súčasných dramatických autorov. Festival tak vytvára priestor, kde sa slovenská divadelná kultúra môže konfrontovať s kultúrou ďalších piatich štátov.
 
Ambíciou organizátorov je predstaviť predstavenia, ktoré oslovia viac generácií, deti aj ich rodičov, so zámerom posunúť vnímanie bábkového divadla z roviny divadla pre deti do roviny divadla pre všetky vekové kategórie. Organizátori poskytujú možnosť mladým začínajúcim tvorcom a poslucháčom prezentovať sa na medzinárodnom stretnutí takéhoto charakteru. Festival sa nesie v duchu myšlienky mobility umelcov mimo svojich regiónov a konfrontácie s novými tvorivými procesmi v oblasti tvorby divadla, čo nadväzuje aj na tému roku 2009 ako roku tvorivosti a inovácie.
 
V deň otvorenia festivalu sa o 15.30 hodine koná predstavenie Tradičného sicílskeho bábkového divadla zo Sicílie. Zaujímavosťou je, že tieto sicílske bábky nazývané ,,pupi siciliani“ sú zapísané v UNESCO. Presvedčte sa na vlastné oči už čoskoro.
 
Vstupenky sú v predpredaji od 2.5.2009 v pokladnici divadla a na www.tiketportal.sk
 
Viac informácií:
Bratislavské bábkové divadlo
Dunajská 36, Bratislava
www.babkove-divadlo.sk
Tel.: 02/5263 4740
E-mail: prevadzka@babkovedivadlo.sk