Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bazén na župnej škole bude opravený už v auguste

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja na kontrolnom dni rekonštrukcie školského bazéna na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 
Táto plaváreň bola vybudovaná v roku 1964 a tento rok v rámci rekonštrukcie plavárni, ktoré Bratislavská župa má pokračujeme troma. Toto je jedna z nich. Tá hlavná rekonštrukcia sa netýka bazéna, ale tým čo je pod bazénom. To znamená výmenníková stanica, ktorá zohrieva vodu a samozrejme filtračné zariadenia. Tie cirkuláciou vody vlastne filtrujú tú vodu, aby bola vhodná na plávanie. Samotná oprava bude stáť 110 tisíc eur s tým, že mala by byť ukončená v prvom augustovom týždni. Zároveň, keď sa vypustila voda ukázalo sa ešte niekoľko vád ohľadom kachličiek, to znamená expresne to naceníme a dáme aj tie kachličky opraviť,“ predstavil plán rekonštrukcie predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Bratislavský samosprávny kraj pokračuje v rekonštrukcii školských bazénov aj na SOŠ Stavebnej a geodetickej na Drieňovej ulici v Bratislave a na SOŠ hotelových služieb a obchodu na Pántoch.
 
„Najviac rekonštruujeme to, čo jednoducho ľudia pýtajú. V tomto prípade sú to plavárne.  Neustále znižujeme dlh, sme finančne zdravá župa. Máme odborných pracovníkov dostatok, takže si môžeme dovoliť aj robiť viacero opráv naraz. Letné obdobie je nato ideálne,“ doplnil bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Bazén na Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave prechádza postupnou výmenou a doplnením bazénovej technológie. Vymenené budú filtre, čerpadlá a rozvody. V týchto dňoch prebiehajú prípravné práce na inštaláciu novej bazénovej technológie. Rekonštrukcia bude stáť 110 384 eur. Bazén by mal byť opäť prevádzkyschopný v auguste.