Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Beseda s veľvyslancom SR v Indii Žigmundom Bertókom na Gymnáziu Ivana Horvátha

 V pondelok 6. 6. 2016 sa na Gymnáziu Ivana Horvátha uskutočnila beseda s veľvyslancom SR v Indii Žigmundom Bertókom. Besedy sa zúčastnili študenti tretieho ročníka za prítomnosti pani riaditeľky Mgr. Marty Jankovičovej a Ing. Romana Csabaya, riaditeľa odboru školstva, mládeže a športu BSK. Celá akcia bola súčasťou podujatia „Deň SK PRES“, v rámci ktorého sa odohrávajú po celom Slovensku rôzne aktivity ako súčasť verejnej diplomacie VZÚ SR 2016 pri príležitosti predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej Únie.

 
Pán veľvyslanec je bývalý absolvent Gymnázia Ivana Horvátha, preto si na svoju pracovnú cestu vybral práve túto školu. Študentom vysvetlil historický význam slovenského predsedníctva v Rade EÚ, diskutoval s nimi o pripravenosti Slovenskej republiky prevziať túto funkciu a o medzinárodnom postavení EÚ. So študentmi sa rozprával aj o aktuálnych problémoch EÚ.
            Odpovedal aj na otázky študentov týkajúce sa práce diplomata, prípravy na toto povolanie a jeho perspektívu. Témou rozhovoru sa stalo aj jeho aktuálne diplomatické pôsobenie v Indii. Študentom priblížil kultúrne zvláštnosti tejto krajiny, s ktorými sa v nej musí cudzinec vyrovnať.
            Celá beseda sa niesla vo veľmi uvoľnenej a priateľskej atmosfére. Študenti ocenili bezprostrednosť pána veľvyslanca, ktorá prispela k úspechu celej akcie.