Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bezpečný ženský dom v prevádzke už začiatkom budúceho roka

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja počas dnešného Župného štvrtku navštívili Bezpečný ženský dom, aby sa oboznámili s aktuálnym stavom po rekonštrukcii. Bratislavská župa sa dlhodobo venuje problematike pomoci ženám a ich deťom, na ktorých je páchané násilie, pretože na Slovensku bezpečné ženské domy stále absentujú.

 
„Zariadenie bude otvorené začiatkom budúceho roka a bude mať kapacitu šesť rodinných miest,“ povedal riaditeľ Odboru komunikácie a propagácie Peter Húska.
 
Bezpečný ženský dom sa nachádza v budove, ktorú má Bratislavský samosprávny kraj vo svojom vlastníctve. Tá prešla kompletnou vnútornou i vonkajšou rekonštrukciou, nakoľko bola v nevyhovujúcom stavebno-technickom stave.  Budova je teraz nielen zrekonštruovaná, ale aj bezbariérová. V Bezpečnom ženskom dome nájdu svoje útočisko ženy a matky s deťmi, ktoré sa stali obeťami násilia. Okrem ubytovania tu nájdu aj odbornú, psychologickú, právnu aj terapeutickú pomoc.
 
Projekt realizuje bratislavská župa v spolupráci s občianskymi združeniami Domov Dúha a Brána do života. Financovaný je z rozpočtov uvedených subjektov, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Nefinancujúcim partnerom je nórske krízové centrum Glamdal Krisensenter IKS. Vklad BSK do tohto projektu bol viac ako 190 000€.
 
Bratislavský kraj aktívne pracuje na skvalitňovaní služieb pre ženy zažívajúce domáce násilie. V rámci projektového partnerstva s Občianskym združením Brána do života budú v krízovom centre v Petržalke rozšírené a skvalitnené poskytované služby a zabezpečená bezbariérovosť pre imobilné klientky.
 
Budovanie Bezpečných ženských domov považuje župa za dôležitý krok k pomoci ženám, matkám a deťom, na ktorých je páchané násilie.