Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bildung macht Schule

 Bildung macht Schule je názov medzinárodného projektu 7 krajín strednej a východnej Európy, na ktorom za Slovensko participovalo Gymnázium A. Einsteina v Bratislave.

 

Cieľom tejto originálnej aktivity Goetheho inštitútu v Budapešti bola medzikultúrna výmena a výskum závažných spoločensko-politických otázok, ktoré posúvajú mladých ľudí vo veku od 14 do18 rokov na vyššiu vzdelávaciu úroveň. Štvorica slovenských chlapcov a dievčat spolu s rovesníkmi z Mechatronikai Szakközépiskola és Gimnázium v Budapešti si ešte v septembri po nemecky dohodli tému Nočný život veľkomesta, aby potom vo výmenných pobytoch skúmali, zbierali a vyhodnocovali rôznorodý písomný a fotografický materiál, ktorý podáva netradičný, no zaujímavý pohľad na život a voľný čas mladých ľudí.

Po vyškolení zaangažovaných učiteľov na administrátorov v rámci programu PASCH pod záštitou Ministerstva zahraničných vecí BRD si už dnes možno pozrieť výsledky prvého ročníka projektu na stránke http://wiki.goethe.de/bildungmachtschule/index.php/Hauptseite.