Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavská župa sa odprezentovala na 20. ročníku Open Doors v Bruseli

 Bratislavská župa sa počas víkendu prezentovala na Open Doors - Dňa otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k tradičným, obľúbeným a mimoriadne zaujímavým podujatím pre obyvateľov, ale aj návštevníkov Bruselu.

 
Vyvrcholením bol večerný koncert na námestí Place de Luxembourg 69-ročnej anglickej DJ-ky Ruth Flowers alias Mamy Rock. V sobotu 12. mája otvorili pre všetkých záujemcov už po 20-krát svoje brány nielen Európsky parlament, Európska komisia či Výbor regiónov, ale rovnako aj Hospodársky a sociálny výbor a Rada Európskej únie. Jednotlivé regióny Európskej únie dostali možnosť na prezentovanie sa v priestoroch budovy Výboru regiónov na Rue Belliard v centre Bruselu, kde si rozložili svoje prezentačné stánky. Možnosť ukázať svoju jedinečnosť, tradície alebo kulinárske lahôdky využilo viac ako 50 regiónov z celej Európy.
 
Bratislavský samosprávny kraj sa každoročne zúčastňuje tohto jedinečného podujatia. Tento rok sa zameral na prezentáciu turistických atrakcií regiónu, jeho potenciálu a tradícií Bratislavskej župy. Pripravených bolo množstvo propagačných materiálov z oblastí turistických atraktivít, kultúry a histórie. Lákadlom pre návštevníkov stánku boli aj pripravené malá darčeky ako perá, cukríky či magnetky s logom Bratislavského samosprávneho kraja. Návštevníci sa zaujímali o možnostiach cestovného ruchu v kraji. Mladší sa zaujímali o kultúrne a športové možnosti, starších oslovili skôr kultúrne pamiatky v župe. Tento rok mal BSK spoločný stánok spolu s Košickým, Nitrianskym a Trenčianskym samosprávnym krajom.
 
Bruselský Deň otvorených dverí európskych inštitúcií obohatili aj sprievodné kultúrne, tanečné a hudobné vystúpenia. Vyvrcholením podujatia bol večerný koncert 69 ročnej anglickej DJ-ky Ruth Flowers - alias Mamy Rock na námestí Place de Luxembourg. Mamy Rock je stelesnením aktívneho starnutia a medzigeneračnej solidarity. Táto 69 ročná babička, ktorá je zároveň DJ, sa stala už počas svojho života legendou, keď ju v roku 2011 zapísali do Guinessovej knihy rekordov ako najstaršieho diskdžokeja na svete.