Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavské bábkové divadlo uvedie hru ovenčenú oceneniami

V Bratislavskom bábkovom divadle, ktoré je v pôsobnosti BSK, bude mať 30. novembra premiéru hra Naozaj. Hra pre deti v roku 2006 vyhrala 1. cenu v súťaži XXXI. World ITI Congress v Manile. Doteraz nebola uvedená na českej ani slovenskej scéne.

 
Chceme, aby ľudia z regiónu, ale aj návštevníci Bratislavskej župy mali možnosť kultúrneho vyžitia. A to isté platí aj pre ich deti. Preto som rád, že v Bratislavskom bábkovom divadle uvedieme aj hru, ktorá sa môže pochváliť zbierkou svetových ocenení,“ povedla predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Hra pre deti s pôvodným názvom „Aaahr!“ je výtvorom Vladimíra Oravského a Kurta Petra Larsena. Jej hlavným hrdinom je Vtáčik, ktorý postupne stretáva sliepku, kačku a orla. Kvôli priateľstvu s nimi je ochotný sa zmeniť, ale zlyháva. Po mnohých nezdaroch má pocit, že nie je pre priateľstvo stvorený. No napokon sa všetko skončí šťastne. Vtáčik stretáva svoju Vtáčicu, ktorá ho má rada takého, aký je. V Bratislavskom bábkovom divadle bude mať premiéru v posledný novembrový deň o 18:00.