Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj a Dolné Rakúsko rozvíjajú cestovný ruch aj vďaka projektu Destinatour 2013

 Prihraničné regióny Bratislavský kraj a Dolné Rakúsko majú nielen podobné geografické podmienky a historicko-kultúrne väzby, ale aj predpoklady pre rozvoj cestovného ruchu. Práve podobnosť aj rozdielnosť spojili tieto dva regióny v rámci projektu DESTINATOUR 2013, ktorý implementuje Bratislavský kraj v spolupráci s dolnorakúskym partnerom Niederösterreich Werbung v rámci programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Rakúsko 2007-2013.

 
„Podpora cestovného ruchu a využitie ekonomického kapitálu tohto odvetvia je jednou z kľúčových priorít župy. Cestovný ruch je veľmi perspektívne odvetvie, prináša nové pracovné miesta, sú to lokálne pracovné miesta,“ priblížil podpredseda BSK a predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava Ivo Nesrovnal. Hlavným posolstvom cezhraničného projektu Destinatour 2013 je podľa neho koordinácia individuálnych aktivít a spolupráca všetkých zainteresovaných - verejného a súkromného sektora a taktiež jednotlivých subregiónov navzájom.
 
Z množstva aktivít, ktoré sa podarilo za rok 2012 zrealizovať možno spomenúť veľmi úspešnú Fotografickú súťaž „Život v Bratislavskom regióne“, prezentáciu BSK na medzinárodnom Dunajskom festivale v Nemeckom Ulme, počas letných olympijských hier v Londýne, prezentáciu podujatia kultúrneho leta mesta i regiónu v Budapešti. Z edičnej tvorby sa kraj zameral na cyklomapu, imidžovú brožúru o Bratislavskom kraji a na bedeker. Organizácia sa aktívne podieľala i na podpore podujatí kultúrneho leta v Bratislave a v Senci a Župnej jesene ako Jablkové hodovanie, Slávnosti zelá v Stupave, Deň vo vinohradoch a Deň otvorených pivníc v Malokarpatskom regióne.
 
Podľa dostupných štatistík eviduje BSK oproti minulému roku nárast počtu ubytovaných návštevníkov v regióne o 3,1 % a počtu prenocovaní o 6,1 %. V porovnaní s ostatnými krajmi Bratislavský kraj je na prvej priečke, čo sa týka počtu zahraničných a celkovo ubytovaných návštevníkov a počtu prenocovaní zahraničných návštevníkov. Aj tieto údaje príjazdov a prenocovaní v Bratislavskom kraji nasvedčujú podľa Iva Nesrovnala faktu, že existencia novovzniknutej krajskej organizácie cestovného ruchu je namieste. Záujmom krajskej organizácie je podporiť aj ďalšie regióny Bratislavského kraja s turistickým potenciálom, ktorými bezpochyby sú Malokarpatský región a Dolné Záhorie. Spoločné aktivity kladne hodnotil aj riaditeľ dolnorakúskej organizácie Niederösterreich-Werbung Christoph Madl. „V roku 2011 sme zaznamenali 43 000 prenocovaní Slovákov u nás, tento rok to vyzerá na 50 000 prenocovaní, čo je výsledok našej spolupráce. V roku 2013 bude veľkým lákadlom Dolnorakúska krajinská výstava s názvom Chlieb a víno, ktorá potrvá od apríla do novembra,“ dodal Madl.
 
Projekt Destinatour 2013 je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007-2013 (www.sk-at.eu).