Blindfriendly Štvrtok 21. 11. 2019 | Meniny má Elvíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj na frankofónnych staniciach La Une a TV5 Monde

 Koncom januára navštívil Bratislavský kraj televízny štáb z Bruselu, ktorý pripravil 26-minútový dokument o kultúrnom dedičstve nášho regiónu.

 

Prvé odvysielanie vytvoreného dokumentu bolo už vo februári na belgickom kanáli „La Une“, ďalšie bude v stredu (10. marca) o 9:04 a v piatok (12. marca) o 12:05 hod. na medzinárodnom frankofónnom kanáli TV5 Monde. Okrem týchto dvoch už spomenutých TV staníc bude dokumentárny film odvysielaný aj na satelitnom kanáli Odyssée.

Tvorcovia dokumentu sa zamerali na objavovanie krás Bratislavy, návštevu pezinských vinohradov, vychádzku na Pezinskú Babu, prehliadku Hradu Červený kameň, ale aj ukážky z ochutnávok niektorých našich kulinárskych špecialít.

Hlavným cieľom tvorcov dokumentu bolo oboznámiť frankofónnych divákov s krásami nášho regiónu, aby si pred začiatkom turistickej sezóny naplánovali aj návštevu Bratislavského kraja. Televízny spot bude zároveň slúžiť na propagačné účely Bratislavského samosprávneho kraja a je príkladom efektívnej prítomnosti zástupcov BSK pri inštitúciách EÚ. Výroba tohto dokumentu je financovaná Radou Európy a Európskou komisiou v rámci programu Dni európskeho kultúrneho dedičstva na priblíženie kultúrneho bohatstva a rozmanitosti Európy ostatným obyvateľom EÚ.