Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj získal ocenenie za rozvoj

 Bratislavský samosprávny kraj získal 1. miesto v kategórii „Regióny s najvyššou úrovňou rozvoja“ v odbornej štúdii MasterCard slovenské centrá rozvoja. Štúdiu spracoval tím expertov z Ekonomickej univerzity v Bratislave.

 
„Verím, že projekty, ktoré rozbiehame v doprave, ale aj vo vzdelávaní, prispievajú k tomuto trendu. Máme však aj veľkú zodpovednosť vo vzťahu k ostatným regiónom v podobe daňovej solidarity. Toto ocenenie vnímam ako impulz pre ďalší rozvoj a podporu našim regiónom,“povedal predseda BSK Pavol Frešo, ktorý cenu prevzal.
Odborníci z Ekonomickej univerzity v Bratislave hodnotili rozvoj a dynamiku v ekonomickej a sociálnej oblasti, v infraštruktúre a vo verejných službách. Bratislavský kraj sa ukázal ako najrozvinutejší vo všetkých skúmaných oblastiach. Bratislavský región je podľa odborníkov lídrom v oblasti regionálneho rozvoja. Kraj vyniká predovšetkým v oblastiach podnikateľskej aktivity, kreativity, zamestnanosti v odvetviach s vyššou náročnosťou na znalosti, jeho obyvatelia sú na vysokej úrovni vzdelanosti, má kvalitnú dopravnú infraštruktúru a vykazuje nízku dlhodobú mieru nezamestnanosti.
Unikátny projekt MasterCard slovenské centrá rozvoja sa na Slovensku uskutočnil tento rok po prvý raz. Podobný projekt funguje už šiesty rok v susednej Českej republike.