Blindfriendly Utorok 26. 3. 2019 | Meniny má Emanuel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský samosprávny kraj prezentoval svoju ponuku na najväčšom turistickom podujatí Rakúska

 V rámci reprezentatívnej ponuky cestovania a dovolenky v medzinárodných destináciách a v Rakúsku mal možnosť prezentovať svoju ponuku na tohoročnom Ferien Messe od 12. do 15.janauára 2012 aj Bratislavský samosprávny kraj.

 
Podľa prvých správ štatistiky podujatia výsledky predstavujú senzačný štart veľtržného roka 2012 , návštevnosť prekonala očakávania a dosiahla viac ako 150 000 návštevníkov. K úspešnosti podujatia prispelo aj atraktívne prepojenie sveta cestovania, kulinárskeho umenia a autosalónu.
 
Ferien Messe je z pohľadu rakúskych profesionálov z oblasti cestovného ruchu vnímaný ako  dôležitý  indikátor  a  barometer trendov tohoročnej cestovateľskej sezóny.
Návštevníci podujatia sa nielen informovali o svojich cestovateľských cieľoch, ale vo väčšej miere ako v uplynulom roku   si svoje dovolenkové priania na mieste rezervovali. Na pozícii Bratislavského samosprávneho kraja návštevníci žiadali informácie o cyklotrasách, historických pamiatkach, galériách moderného umenia, možnostiach nákupov a  zábavy, o ponuke programov pre rodiny s deťmi , podujatiach v hlavnom meste i v okolí, o dopravnom spojení medzi Viedňou a Bratislavou. Obľúbenými podujatiami Rakúšanov sú návštevy opery, Vianočné trhy v Bratislave, Dni zelá  v Stupave, husacie hody   v Slovenskom Grobe. Radi cestujú vlakom a podnikajú výlety z Viedne do Bratislavy loďou. Cykloturisti sa tešia na most medzi Devínskou Novou Vsou a Schlosshofom, ktorého otvorenie pripravuje BSK v prvom polroku tohto roka.

Vysoká účasť a záujem verejnosti o Bratislavu i  kraj počas Ferien Messe Viedeń   2012 predstavuje pozitívne posolstvo  aj pre cestovný ruch Bratislavského kraja.