Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BRUSEL: Nežná revolúcia aj na pôde Európskeho parlamentu

 Nežná revolúcia predstavuje pre slovenské dejiny zlomovú udalosť, kedy sa Slovensko začalo transformovať na demokratickú spoločnosť. Odvtedy uplynulo už 25 rokov. Pri tejto príležitosti zorganizoval Bratislavský kraj prostredníctvom svojej kancelárie v Bruseli diskusné podujatie na pôde Európskeho parlamentu, ktoré bude dnes o 18:00. Na akcii sa predstavia predseda Konfederácie politických väzňov Slovenska Anton Srholec a Ladislav Snopko, ktorý je aj poslancom BSK. Podujatie sa koná pod záštitou europoslanca Ivana Štefanca.

 
„November 1989 bol kľúčovým obdobím našich slovenských dejín, kedy sme si vybojovali slobodu a demokraciu. Bol to tvrdý a ťažký boj, a preto si to treba pripomínať. Podujatie má priblížiť život pred revolúciou, ale aj zhodnotiť život po nej z rôznych uhľov pohľadu,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Diskusné podujatie priblíži udalosti spred novembra 1989, teda z obdobia politického a náboženského útlaku, obdobia normalizácie, tiež kľúčové novembrové udalosti a s odstupom 25 rokov zanalyzuje vývoj demokratickej spoločnosti v SR. Súčasťou akcie bude aj premietanie študentského dokumentárneho filmu o Nežnej revolúcii.