Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK chce podporiť záujem mladých ľudí o čítanie kníh

 Vráťme knihy do škôl je názov projektu, ktorým chce Bratislavský kraj v spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.abcknihy.sk podporiť záujem mladých ľudí o čítanie kníh ako dôležitého prostriedku ich osobnostného rozvoja.

 

„Hlavným cieľom akcie je spopularizovať čítanie kníh u stredoškolskej populácie. Pre vzdelávanie nielen mladej generácie, ale populácie ako takej, je dôležité, aby knihy boli jej trvalou súčasťou. Myslím si, že nové média sú skôr doplnkom toho, aby ľudia čítali knihy, ako priamou konkurenciou,“ povedal župan Pavol Frešo. Súťaž bude prebiehať od 1. decembra 2011 do 31. januára 2012. Zapojiť sa môžu študenti stredných škôl a učilíšť v rámci celého územia SR.

Študenti si zvolia knihu podľa vlastného výberu. Podmienkou zaradenia do súťaže je zaslanie textu v rozsahu minimálne 0,5 normostrany, v ktorom súťažiaci popíšu, prečo si konkrétnu knihu zvolili a čo im je prečítanie prinieslo. Text, spolu so svojimi kontaktnými údajmi zašlú v elektronickej podobe na adresu sutaz@abcshop.sk. Ako ďalej pokračoval riaditeľ spoločnosti ABC shop Peter Zmeko, nebude sa hodnotiť úroveň príspevku, výhercovia budú vylosovaní. Bližšie informácie o súťaži možno získať aj na telefónnom čísle +421 (0)32 776 21 90 počas pracovných dní od 10:00 do 16:00. Akciu podporilo aj knižné vydavateľstvo Ikar. Podľa marketingového riaditeľa vydavateľstva Petra Bielčika je jedným z cieľov aj to, aby sa zvyšovala prostredníctvom kníh kultúra jazyka a rozvíjal jazyk u mladých. „Napriek tomu, že knihe konkurujú mnohé média, je stále súčasťou jednak štúdia a tiež zdravého životného štýlu. Preto pevne verím, že touto aktivitou prispejeme k tomu, aby ľudia čítali knihy viac,“ doplnil župan Pavol Frešo.

Pre výhercov sú pripravené hodnotné ceny, ako napríklad elektronická čítačka kníh, encyklopédie či poukážky na nákup kníh v spomínanom internetovom kníhkupectve. Žrebovanie výhercov sa uskutoční 10. februára 2012. Zoznam výhercov bude uverejnený na webových stránkach www.bratislavskykraj.sk a www.abcknihy.sk.