Blindfriendly Utorok 16. 10. 2018 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK chce zabrániť skládke odpadov v Pezinku

Bratislava, 26. februára 2010

 

Vedenie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) chce zabrániť skládke odpadov v Pezinku. Samospráva sa chce obrátiť na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR a vstúpiť ako účastník do konania o preskúmaní územného rozhodnutia o skládke mimo odvolacieho konania. "BSK chce aktívnejšie vystupovať pri obhajobe potrieb a práv svojich občanov. BSK vstúpi ako účastník do konania o preskúmaní územného rozhodnutia o skládke aj z dôvodu, že trojročná lehota na zrušenie tohto rozhodnutia uplynie v máji 2010 a Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR sa dosiaľ nevyjadrilo," zdôraznil predseda BSK Pavol Frešo.

Najakútnejšia je práve otázka preskúmania územného rozhodnutia o skládke mimo odvolacieho konania, pretože trojročná lehota na zmenu alebo zrušenie rozhodnutia uplynie v máji 2010. Po uplynutí tejto lehoty to už nebude možné. Krajskí poslanci chcú vyzvať ministerstvo výstavby, aby preskúmalo rozhodnutie Krajského stavebného úradu v Bratislave o umiestnení skládky v Pezinku zo dňa 7. mája 2007 mimo odvolacieho konania. Rozhodnúť by malo najneskôr do 14. mája 2010.

Zastupiteľstvo zároveň žiada predsedu Bratislavského regiónu Pavla Freša, aby preskúmal možnosť vstupu BSK ako vedľajšieho účastníka do konania na Ústavnom súde SR v tejto kauze a osobitne informoval o akýchkoľvek zamýšľaných zmenách územného plánu Bratislavského samosprávneho kraja týkajúcich sa skládky v Pezinku. .

Kraj chce začať aktívnejšie vystupovať pri obhajobe potrieb a práv svojich občanov voči rozhodnutiam orgánov štátnej správy, u ktorých existuje podozrenie, že boli vydané v rozpore so zákonom a všeobecne záväznými právnymi predpismi.