Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK: Detská univerzita aj tento rok

 Bratislavský samosprávny kraj aj tento rok spolu s Divadlom Aréna, ktoré má v zriaďovateľskej pôsobnosti, ako aj s ďalšími partnermi dnes na tlačovej konferencii predstavili blížiaci sa 15. ročník projektu Detská univerzita Komenského 2017.

 
„Dalo im to kúsok kritického myslenia a taký kontakt skutočnými vedcami a mysliteľmi. To čo ma prekvapilo potom medzi svojimi priateľmi šírili tú myšlienku a o rok prišli viacerí z komunity. Čiže to vzdelávanie aj formou detskej univerzity má potom veľkú odozvu vo vrstve študentov a žiakov a to ma príjemne prekvapilo. V tom vidím veľkú nádej pre budúcnosť,“ povedal na základe vlastnej skúsenosti na tlačovej konferencii predseda BSK Pavol Frešo. 
Bratislavská župa dlhodobo podporuje Detskú univerzitu Komenského, pretože vzdelanie je základ a mladých ľudí treba inšpirovať k vedeckému vzdelaniu. Dôležitá je aj rozvíjanie kritického myslenie u mladých i formou protiextérmistického programu BSK.
DUK 2017 je určená pre deti od 9 do 14 rokov. Tento rok sa uskutoční už 15. ročník denného štúdia a 7. ročník online štúdia. Imatrikulácia sa bude konať 6. júla 2017 o 11:00 v Aule UK v Bratislave. Pre žiakov je pripravených 9 prednášok, ktoré budú každú stredu v Divadle Aréna.
Témy prednášok
- Prečo včely bodajú
- prečo hudba niekedy ladí a niekedy neladí
- Prečo zabúdame
- Prečo krevety a morské sasanky žijú spolu
- Prečo sa krv vyšetruje
- prečo môžu byť lieky aj škodlivé
- prečo nie sú u nás architekti superstar
- prečo sa život uchytí aj v neznámom prostredí a čo sú biologické invázie
- prečo sme v európskej únii
 
Súčasťou DUK 2017 budú ajexkurzie a tvorivé dielne v spolupráci so SNG, SNM a filharmóniou, army workshop, škola v prírode na Planinke,  tanečný workshop s Miňom Kerešom a parlamentná hodina otázok a odpovedí.