Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK: Folklórne slávnosti v Rohožníku už tento víkend

 Hudba, spev, tanec a sviatočná atmosféra bude dominovať v obci Rohožník, kde sa cez víkend uskutočnia Folklórne hodové slávnosti. Obec Rohožník v spolupráci s OZ Podhoran, KOCR Turizmus regiónu Bratislava a OOCR Záhorie pripravila remeselné stánky, v ktorých dostanú priestor na prezentáciu ľudoví umelci z regiónu a Farm Fest zónu, kde môžu návštevníci ochutnať gastronomickú produkciu a nakúpiť si kvalitné potraviny a výrobky.

 
„Folklórne hodové slávnosti v Rohožníku sa stali obľúbeným a vyhľadávaným podujatím obyvateľov tejto obce. Ale dôležité je povedať, že vďaka zaujímavému programu ho vyhľadáva dokonca celá oblasť Záhoria. Aj vďaku tomuto dvojdňovému podujatiu môžu návštevníci spoznávať a objavovať život ľudí v minulosti, ich múdrosť, vzťah k životu, prírode a práci,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Na Folklórne hodové slávnosti v Rohožníku môžu návštevníci zavítať 12. až 13. augusta 2017. Ich h
 
Víkendový program je koncipovaný tak, aby si v ňom našli to svoje všetky vekové skupiny - deti, stredná generácia i seniori. Sobota bude venovaná folklóru. Svoje umenie tento rok predvedie DFS Klnka, DH Záhorienka, Čarovné ostrohy a chýbať nebudú ani vystúpenia domácich folklórnych skupín - DFS Bazalička a Bazalienka, Spívajúci dúchodci Spiduch. Súčasťou podujatia je sedliacky dvor, ktorý je živou galériou majstrovstva ľudových remesiel. V nedeľu si na svoje príde mladšia generácia. Organizátori sa pripravili vystúpenia skupiny Borra, Martina Haricha, Samuela Tomečka, Gipsy Cave, Kochanski, S Hudbou Vesmírnou, KorbenDallas a rohožnícku vychádzajúcu detskú hviezdu Jakuba Škápiak. Deti sa zase zabavia počas show Mira Jaroša. Program finančne podporili BSK, CRH Slovensko, Ministerstva Dopravy a výstavby SR, Turizmus regiónu Bratislava a OOCR Záhorie.
 
Obec Rohožník si zároveň tento rok pripomína 620. výročie prvej písomnej zmienky a 135. výročie založenia hasičského zboru. Pavol Smolár a Marián Polakovič pri tejto príležitosti zložili pieseň o Rohožníku s názvom „Postoj chvílku, ohlédni sa...!“, ktorú v programe zaspieva Alena Rapáčová a Libor Cupala z DH Záhorienka. Dobrovoľnému hasičskému zboru Rohožník starosta obce Mgr. Peter Švaral odovzdá novú štandardu. Súčasťou podujatia bude aj vyhlásenie výsledkov grantového programu Náš Rohožník, ktorý už po siedmykrát vyhlásila obec Rohožník v spolupráci so spoločnosťou CRH Slovensko. 20 000 Eur, ktoré venovala spoločnosť CRH Slovensko, podporí 16 projektov, ktoré odbornú porotu upútali svojím jedinečným prínosom pre miestne komunity i nápadmi na skrášlenie prostredia v obci.