Blindfriendly Utorok 16. 10. 2018 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK : Rozšírenie Ulice svornosti by mohlo zlepšiť situáciu medzi Rovinkou a Bratislavou

Bratislava, 23. júna 2010

 

Dopravná situácia na trase medzi Bratislavou a Šamorínom sa stáva neúnosnou a spôsobuje problémy pri dochádzaní detí do škôl a obyvateľov kraja do zamestnania. Stanovisko o zhoršujúcej sa situácii v dopravnom spojení medzi Bratislavou a Šamorínom dnes na pôde Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) tlmočili predstavitelia Regionálneho združenia Podunajsko. Na základe požiadavky združenia sa dnes na Úrade BSK uskutočnilo stretnutie združenia s vedením župy, predstaviteľmi Národnej diaľničnej spoločnosti a Slovenskej správy ciest.

Starostovia boli informovaní o stave príprav budovania nultého okruhu, rýchlostnej cesty R7 a ďalších dopravných projektoch na území bratislavského regiónu. Kraj aj predstavitelia združenia sa zhodli na urýchlenom riešení zlepšenia dopravnej situácie medzi Bratislavou a Rovinkou. „Musíme presadiť také riešenie, ktoré čo najskôr uľahčí cestovanie do obcí v smere na Rovinku a Dunajskú Lužnú, pričom výrazne nezhorší situáciu v Podunajských Biskupiciach,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. V tomto smere podporí župa iniciatívu samosprávy na rozšírenie cesty Ulice svornosti o dva pruhy, ktorú navrhla poslankyňa BSK a zároveň starostka Podunajských Biskupíc Alžbeta Ožvaldová. Zásadné odľahčenie dopravy sa očakáva od vybudovania rýchlostnej cesty R7. Tá by mala byť hotová do roku 2015.

Regionálne združenie Podunajsko združuje 31 obcí a mesto Senec.