Blindfriendly  20. 1. 2019 | Meniny má Dalibor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK sa prezentoval na Thames Festivale

V dňoch 15. a 16. septembra 2007 sa uskutočnil 10. ročník kultúrneho Thames festivalu (Festival Temže) v Londýne, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja v spolupráci Magistrátom mesta Bratislavy, Slovenským kultúrnym centrom v Londýne a s leteckou spoločnosťou Sky Europe.

 
V New European Village, kde bol umiestnený aj stánok Bratislavského regiónu, vládla výborná nálada vďaka ľudovej hudbe Vandrovali Hudci pod taktovkou Martiny Kubalovej z Dublinu. Turisti sa zaujímali predovšetkým o turistické možnosti, pamätihodnosti bratislavského regiónu, ale i o farebnú keramiku z dielne Venelli vo Svätom Jure. Veľkú pozornosť turistov vzbudila soška Schone Náciho. Vyvrcholením Thames Festivalu bol ohňostroj na rieke, ktorý sa považuje za úplné finále tejto prehliadky kultúr národov žijúcich v Londýne.
 
Thames Festival sa koná každoročne pod záštitou primátora Londýna a je obrovskou open-air prezentáciou turistických a kultúrnych ponúk rôznych krajín sveta. Vibrujúcu atmosféru krajín z rôznych kútov sveta vychutnáva až pol milióna návštevníkov, v prvom rade obyvatelia Londýna a blízkeho okolia, ale zároveň aj turisti, ktorí prichádzajú v tomto období do mesta. Účastníkov lákajú organizátori každoročne množstvom zábavných a športových programov, hudobných vystúpení, súťaží, gastronomických špecialít a prezentáciou remesiel.