Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK: Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ do konca marca

Šiesty ročník súťaže „Vráťme knihy do škôl“, ktorej spoluorganizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, má pred sebou ešte necelý mesiac, kedy sa čitatelia z materských, základných a stredných škôl môžu zapojiť do tejto obľúbenej súťaže. Tá odštartovala 1. februára 2017.

 
„Súťaž je obľúbená medzi žiakmi celého Slovenska, o čom svedčí množstvo zapojených  mladých čitateľov. Ten dôvod, prečo sa toho bratislavská župa zúčastňuje už šiesty rok, je veľmi jednoduchý. Priviesť deti k čítaniu, aby po knihách siahali častejšie, zlepšovali si slovnú zásobu a objavovali bohaté spektrum literatúry,“ ozrejmil bratislavský župan Pavol Frešo.
Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ spoločne organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a Raabe. Cieľom projektu je podpora čítania u detí a mládeže a vzbudenie ich záujmu o literatúru.
Mladí čitatelia môžu svoje práce do súťaže posielať do 31. marca 2017. Stačí ak pošlú krátky text o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili. Ďalej v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.
Čitatelia z materských, základných a stredných škôl súťažia o množstvo zaujímavých cien ako elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Najaktívnejšia škola získa odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre.

Súvisiace dokumenty