Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Čechovov PLATONOV v Divadle ASTORKA KORZO ´90

 Astorka Korzo'90 uvedie 10. júna hru Platonov ako poslednú premiéru v súčasnej divadelnej sezóne. Inscenáciu režíroval Roman Polák, ktorý si ju aj upravil a sprístupnil súčasnému divákovi. Autor Anton Pavlovič Čechov napísal Platonova ešte ako gymnazista.

 

Titulný list dramatického textu sa nezachoval, preto hra dostala názov Platonov, podľa jej hlavného predstaviteľa.
Platonov, kedysi zvodný mladý muž, plný ideálov, je len nedoštudovaný a so sebou nespokojný učiteľ na vidieckej škole. Čaro jeho osobnosti ešte stále pôsobí na ženy, ku každej ho spája určité puto, ale ani u jednej nenachádza pokoj. V titulnej úlohe sa predstaví Juraj Kemka. V inscenácii ďalej hrajú Szidi Tóbiás, Marián Miezga, Rebeka Poláková, Matej Landl, Róbert Jakab, Peter Šimun, Lukáš Latinák, Anna Šišková, Miroslav Noga, Boris Farkaš, Marián Labuda ml. a Zuzana Konečná.
Režisér posunul hru do 21. storočia, čo sa odzrkadlilo nielen v zmene ruských mien (Sergeja zmenil na Sergio, Nikolaja na Niki), ale aj v scéne, ktorú vytvoril Tom Ciller, kostýmoch, výtvarníčky Karoly Cermak-Šimákovej, či hudbe, ktorú skomponoval Oskar Rózsa.