Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Centrum Čunova má novú podobu

 Bratislavská mestská časť Čunovo má nové centrum, ktoré dnes slávnostne uviedli do užívania. Viac ako štvrťmilióna eur na to získala mestská časť z eurofondov cez Operačný program Bratislavský kraj.

 
„Čunovo za posledné roky veľmi omladlo. Sťahujú sa sem mladé rodiny, ktoré hľadajú pokoj vidieka, ale tiež blízkosť mesta. Aj vďaka novému parku s krásnym ihriskom a priestorom na oddych bude táto lokalita opäť o čosi atraktívnejšia,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Hlavnou zmenou prešla verejná zeleň. Do centra Čunova pribudli nové dreviny a upravený trávnik, čím vznikol obecný park pre oddych a relax všetkých obyvateľov aj návštevníkov obce. V priestore bolo vybudované aj detské ihrisko s ôsmymi hernými prvkami. V parku sú zrekonštruované chodníky, 11 nových lavičiek, tri stojany na bicykle, odpadkové koše ale aj altánok a fontánka s pitnou vodou. Rekonštrukcie sa dočkalo aj verejné osvetlenie.
 
„Naozaj vznikol jeden krásny priestor v centrálnej časti mestskej časti Čunovo. Ešte vlani sme z vlastných zdrojov riešili zateplenie a fasádu miestneho úradu, tak je tento priestor veľmi reprezentatívny. A vďaka prostriedkom z OPBK sa nám podarilo zrealizovať túto myšlienku, ktorá je ešte z minulého volebného obdobia,“ priblížila starostka Gabriela Ferenčáková.
 
V odbornom hodnotení bolo na projekt Regenerácie verejného priestranstva centrálnej zóny mestskej časti Bratislava – Čunovo schválených takmer 380-tisíc €, pričom verejným obstarávaním sa podarilo túto sumu znížiť. Celkové zazmluvnené výdavky predstavujú 260-tisíc €.