Blindfriendly Štvrtok 19. 9. 2019 | Meniny má Konštantín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Certifikát Vitajte cyklisti! pomôže k zlepšeniu cykloturistiky

Značka Vitajte cyklisti! sa udeľuje turistickým zariadeniam a službám, ktoré sú ústretové voči cykloturistom. V tomto období sa pilotne testuje na Záhorí, v garancii Združenia cestovného ruchu Záhorie región.

 
Certifikačná schéma Vitajte cyklisti! bude na Slovensku v  plnom rozsahu spustená v máji 2008. Počas jari 2008 je naplánovaná certifikácia približne 15 zariadení. Získané skúsenosti poslúžia na zlepšenie podmienok cykloturistiky na celom Slovensku.  
 
Cieľom certifikácie Vitajte cyklisti! je skvalitniť podmienky na cykloturistiku na Slovensku, prilákať cykloturistov zo zahraničia a podporiť turizmus aj v tejto oblasti. Medzi posudzované kritériá na získanie certifikátu patrí napr. vhodný priestor pre odloženie bicykla a batožiny, upravená ponuka nápojov a jedál, poskytnutie náradia na opravu bicykla alebo lekárničky. Rovnako by nemali chýbať informácie pre cykloturistov, možnosť ubytovania na jednu noc, služby ako pranie a sušenie oblečenia a iné. To sú totiž podmienky, ktoré motivujú cykloturistu, aby si vybral práve certifikované zariadenie na svoju návštevu a pobyt. Podľa špeciálnych kritérií je možné certifikovať aj turistické ciele ako hrady, zámky, múzeá, jaskyne, kúpaliská a pod., čo pomôže zvýšiť atraktivitu týchto miest medzi cykloturistami.
 
Prvým držiteľom certifikátu Vitajte cyklisti! sa stalo mesto Skalica a jeho pamiatková zóna. Certifikát bol slávnostne odovzdaný primátorovi mesta Stanislavovi Chovancovi na výstave ITF Slovakiatour 2008 v Bratislave.
 
Podobné certifikácie sa už niekoľko rokov úspešne využívajú v Nemecku, Rakúsku a i. Inšpiráciou pre nás je certifikácia Cyklisté vítáni, ktorú v Českej republike realizuje Nadace Partnerství. V rámci nej je už v Čechách certifikovaných viac ako 750 zariadení a turistických cieľov.
 
 
Viac informácií : 
 
Bližšie informácie o certifikačnej schéme Vitajte cyklisti! vám posktyne :
Ján Roháč, Nadácia Ekopolis
Tel.: 0905 240137
 
Viac informácií o pilotnej certifikácii na Záhorí:
Milan Hollý
OZ Záhorie región
Tel.: 0905 625416