Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Červenokamenská šermovačka 2009

Počas víkendových dní od 23. až 24. mája t. r. sa bude konať podujatie, ktorá má už štvorročnú tradíciu. Tohto roku sa festival predĺži na tri dni, so začiatkom už v piatok podvečer. Tí, ktorí sa už zúčastnili Červenokamenskej šermovačky vedia, že čas na hrade sa zastaví a vráti sa o niekoľko storočí naspäť do obdobia stredovekých miest. Vďaka profesionálnym aj amatérskym súborom sa môžu návštevníci nadýchať historickej atmosféry, interaktívne sa zapojiť do hier, zabaviť a oddýchnuť si v príjemnom prostredí Hradu na Červenom kameni.

 
Ako uvádzajú organizátori, Šermovačka je najväčším historickým festivalom na Slovensku. V piatkový podvečer sa bude hradom niesť hudba v podaní nemeckej formácie CORVUS CORAX, ktorá hosťovala na festivale už viackrát. V priebehu celého víkendu sa predstavia české skupiny Fleret a Krless. Autentickosť stredovekého hradu dotvára aj funkčný historický jarmok a niekoľko dobových nástrojov.
 
Brány hradu sa počas víkendu otvoria o11.00 hodine doobeda. Snahou organizátorov je pridávať do programovej štruktúry nové atrakcie. Je ním aj turnajové stretnutie bojovníkov zo SR a ČR, ktorí sa stretnú v pešom turnaji v boji s dlhým mečom bez zbroje. Predvedú sa aj rytieri na koňoch v jazdeckom turnaji. Svojho šampióna môžete povzbudzovať silným potleskom. Tradičné remeslá uvidíte v rámci historického trhu, kde uvidíte aký bol postup pri vyrábaní jednotlivých produktov v minulosti. Kováč Vám napríklad predvedie techniku vyrábania zbraní. Sprístupnená bude aj mučiareň, kde majster kat predvedie svoje remeslo.
 
K dotvoreniu historickej kulisy patria atrakcie ako aj strelnica z luku a kuší. Oproti minulým ročníkom bude viac hudby. Vôňa pečených maškŕt sa bude vlniť po celom areáli, zvuky nástrojov remeselníkov dúchajúcich do ohňa, šašo ako neodmysliteľná súčasť hradného nádvoria a ľudia v dobových kostýmoch dotvárajú kolorit tohto jedinečného historického podujatia konajúceho sa v Bratislavskom kraji.
 
Viac informácií:
www.cervenykamen.sk
telefón: 033/690 58 05
fax: 033/64 95 132
e-mail: mikovicova@snm.sk