Blindfriendly Piatok 13. 12. 2019 | Meniny má Lucia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cestovať s bicyklom môžete už aj v regionálnych autobusoch

 Od 1. júla 2015 môžu cestujúci vziať so sebou do prímestského autobusu bicykel. Novinku možno využiť počas víkendu a sviatkov. Na prepravu bicyklov sú vyhradené nízkopodlažné spoje a v cestovných poriadkoch sú vyznačené piktogramom bicykla.

 
Autobusový dopravca vychádza s novinkou v ústrety najmä cyklistickým nadšencom. Cyklistika sa totiž vo svete stáva čoraz obľúbenejším športom. „Ide o stále viac populárnu aktivitu na trávenie voľného času a naši cestujúci majú záujem o prepravu bicyklov práve počas víkendov. Preto im teraz poskytujeme možnosť skombinovať cyklistiku s autobusovou dopravou,“ vysvetlil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.
 
Označenie spojov piktogramom bicykla cestujúci nájdu v cestovných poriadkoch zverejnených na webstránke Slovak Lines a tiež vo vyhľadávači spojení cp.sk. Cestovné poriadky s doplneným piktogramom bicykla budú v najbližších dňoch vylepené aj na všetky zastávky Slovak Lines. V autobuse môžu cestujúci prepravovať súčasne maximálne dva bicykle, pričom detské kočíky a invalidné vozíky majú prednosť. 
 
Za prepravu bicyklov sa platí podľa prevezených kilometrov od 0,13 € do 0,20 €, rovnako ako za prepravu batožiny. „Medzi naše priority patrí rozvoj cykloturistiky a budovanie cyklotrás. V Bratislavskom kraji máme približne 800 kilometrov cyklotrás, väčšinou v prírodnom prostredí, cyklodopravných ciest je výrazne menej. Je naozaj čo spoznávať. Náš regionálny prepravca teraz umožňuje cestovať aj s bicyklom, čo je vynikajúca príležitosť napríklad aj pre mestských cyklistov, ktorí chcú spoznávať iné kúty nášho kraja,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
S príchodom leta spustil Slovak Lines aj tradičné letné linky. Z Bratislavy do chorvátskych destinácií odchádzajú autobusy večer v piatok a späť sa vracajú vždy v sobotu v popoludňajších hodinách. Autobusy medzi Bratislavou a rakúskym Neusiedl am See jazdia každý štvrtok, piatok a sobotu, a to trikrát denne v oboch smeroch. Podrobné informácie nájdu cestujúci na webstránke dopravcu.