Blindfriendly  15. 9. 2019 | Meniny má Jolana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj a mesto Bratislava sa spoločne predstavil na veľtrhu Ferien - Messe Wien 2011

 V areáli výstaviska pri viedenskom Prátri sa v dňoch 13.až 16.januára 2011 konal medzinárodný veľtrh pre dovolenku, cestovanie a voľný čas FERIEN - MESSE. Slávnostného otvorenia podujatia sa zúčastnili aj podpredseda BSK Ivo Nesrovnal a primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik.

 

V štyroch halách sa prezentovalo verejnosti 800 národných a medzinárodných vystavovateľov zo 70 krajín komplexnú ponuku cestovania, inšpirácie pre budúce dovolenky, nové turistické trendy vrátane pestrého sprievodného programu, ku ktorému patrila tradične aj Motorshow. Bratislavský samosprávny kraj pozýval na Ferien - Messe v expozícii Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy na návštevu a podujatia Bratislavského kraja.

Rakúšania sa zaujímali o možnosti prehliadky historického centra hlavného mesta a pamiatky okolia, návštevy Malokarpatskej vinárskej oblasti a podujatí MVC, hradu Červený Kameň. Tradične bol vysoký dopyt po programe SND - opery i baletu, záujem o informácie a dopravné spojenie na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, možnosti aktívneho trávenia voľného času - športovania v okolí Bratislavy, najmä golfu, vychádzky po turistických trasách Malých Karpát, návštevy husacích hodov v Slovenskom Grobe i návštevy remeselnej výroby ľudovej majoliky v Modre.
Cesty za poznaním Bratislavského kraja si rakúski turisti radi organizujú individuálne, vyhovuje im dobré autobusové i vlakové spojenie Viedne a Bratislavy, obľúbené sú plavby loďou z Viedne do Bratislavy, radi cestujú na bicykli a záujem majú aj o nostalgické jazdy vlakom do regiónu a ubytovanie v rekreačnom prostredí Malých Karpát.

Návštevníci stánku ocenili poskytnutie nového turistického sprievodcu Bratislava City & Region Info Guide na prvý polrok 2011, kalendáre podujatí a turistické mapy kraja i mesta Bratislavy, programy Slovenského národného divadla i Slovenského národného múzea, program hradu Červený Kameń, pozvánku BSK na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, Kalendár Malokarpatskej vínnej cesty, pozvánku na stupavské Slávnosti kapusty , mapy cyklotrás, lodné i vlakové cestovné poriadky. K pestrej ponuke stánku prispela aj ochutnávka gastronomických špecialít a vína.
Veľtržný stánok mesta a regiónu Bratislavy navštívil i mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Rakúsku Peter Lizák a Ivo Hanuš, obchodný radca SR vo Viedni.

Na Medzinárodný veľtrh pre dovolenku, cestovanie a voľný čas FERIEN - MESSE prišlo počas 4 dní viac ako 150-tisíc návštevníkov.