Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj na Gastrofestivale v českom Kolíne

Počas víkendu sa stredočeský Kolín stal centrom kulinárstva v Čechách. V sobotu 18. septembra si na kolínskom Karlovom námestí rozložili svoje stánky študenti kuchárskych a hotelových škôl z celého Stredočeského kraja, ale aj majstri varešiek z Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Francúzska, Južnej Kórey, Ruska či Slovenska.

 

Svoje špeciality ponúkali ako ochutnávky za dvadsať korún českých. Bratislavský kraj reprezentovali Stredná odborná škola, ulica Farského, Bratislava a Stredná odborná škola vinársko – ovocinárska z Modry, ktorých stánky neobišiel ani hejtman Stredočeského kraja David Rath, starosta Kolína Jiří Buřič a jeho „radní“ a ani žiadny iný návštevník podujatia. Veď komu by nechutili pravé slovenské lokše s kačacou pečeňou, Bratislavské rožky a pravé modranské vínko? Na záver podujatia boli naše školy ocenené ako jedny z mála darom starostu mesta ako aj ďakovným diplomom.