Blindfriendly  15. 12. 2019 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Fotografická súťaž pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu

 Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO) vyhlásila pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu 2010 (World Tourism Day - WTD) online fotografickú súťaž, ktorej ústrednou témou je „Cestovný ruch a biodiverzita“.

 

Súťaž je určená pre všetkých ľudí všetkých vekových kategórií. Víťaz bude ocenený výletom do Číny (Provincia Guangdong), ktorá je v tomto roku hostiteľskou krajinou oficiálnych osláv Svetového dňa cestovného ruchu 2010 a ďalší štyria úspešní účastníci súťaže získajú digitálne fotoaparáty. Termín uzávierky je 31. augusta 2010. Víťazi budú vyhlásení začiatkom septembra 2010. V prípade záujmu o zapojenie sa do súťaže je potrebné zaregistrovať sa prostredníctvom vyplnenia registračného formuláru na nasledovnej webovej stránke: http://www.unwto.org/worldtourismday/photocompetition/form.php.

V rámci tejto fotografickej súťaže sa hľadajú fotografie, ktoré vystihujú úzku spojitosť medzi biodiverzitou a cestovným ruchom a ktoré odrážajú význam biodiverzity pre cestovný ruch a tiež prínos cestovného ruchu k ochrane a udržateľnému zachovaniu biodiverzity.
UNWTO.org a publikované v novinách UNWTO News.
Fotografie môžu byt farebné alebo čiernobiele a musia byť zaslané do UNWTO cez uvedenú webovú stránku po registrácii. Každý účastník môže zaslať do súťaže najviac 3 svoje vlastné individuálne fotografie, ktoré neboli predtým publikované. Každá fotografia by mala byť sprevádzaná krátkym popisom, najlepšie v angličtine, nie dlhším ako 25 slov. Fotky musia byť zaslané do súťaže elektronicky v „High resolution JPEG format (min. 150 pixelov/nie viac ako 3MB)“. UNWTO si vyhradzuje právo používať predložené fotografie bez obmedzení na propagačné účely, ako aj vo svojich tlačených, elektronických publikáciách a informačných materiáloch. Výber najlepších fotografií bude prezentovaný na fotografickej výstave konanej v rámci osláv Svetového dna cestovného ruchu v Číne. Víťazné fotky budú vystavené na webovej stránke
Medzi biodiverzitou a cestovným ruchom existuje priame spojenie, keďže mnohé oblasti oplývajúce unikátnym prírodným bohatstvom lákajú veľký počet turistov. Biodiverzita sa tak stáva jedným z najvýznamnejších kladov cestovného ruchu a zároveň je rozhodujúca pre jeho dlhodobý udržateľný rozvoj. Na druhej strane môže byt práve cestovný ruch dôležitým prostriedkom na zabezpečenie ochrany biodiverzity.