Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Malokarpatské múzeum v Pezinku pozýva na otvorenie výstavy VINOHRADY, ĽUDIA, ČAS, ktorá bude otvorená 20. apríla 2017

 Výstava VINOHRADY, ĽUDIA, ČAS - zachytené na fotografiách návštevníkom ponúkne zaujímavý pohľad na polstoročie malokarpatského vinohradníctva. Vďaka starým a doteraz nezverejneným fotografiám budú mať návštevníci možnosť vzhliadnuť, ako sa menila tvár miestnych vinohradov a akými zmenami prechádzal systém vinohradníckych prác. Čo zostalo a čo navždy zaniklo a stalo sa už len spomienkou zachytenou na fotografickom papieri? Výstava sa pokúsi poodhaliť odpovede aj na tieto otázky.

 

Výstava približuje vývoj a premeny, ktoré zaznamenalo malokarpatské vinohradníctvo od polovice 20. storočia po súčasnosť. Cez fotografie doplnené o autentické vinohradnícke náradie dokumentuje transformáciu vinohradníctva od starších foriem zaužívaných v polovici 20. storočia, po postupný proces zmien, ktoré súviseli s prechodom vinohradov pod správu miestnych družstiev. Poukazuje na prelínanie tradičných a nových vinohradníckych postupov, zavádzanie mechanizácie, systematizácie a porovnáva ich so súčasnými metódami. Návštevníkovi ponúka pohľad na dávno zaniknuté panorámy vinohradov a stavieb a stavia ich do protikladu k obrazu dnešných čias. Výstava je svedectvom jednotlivých období a prelomov, ktoré poznačili tvár nášho vinohradníctva a miestnych vinohradov.
Trvanie výstavy
20. apríl - 28. máj 2017
Malokarpatské múzeum v Pezinku