Blindfriendly  15. 12. 2019 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Správa z veľtrhu ITF Slovakiatour 2019

V dňoch 24.- 27.1.2019 boli v bratislavskej INCHEBA EXPO ARÉNE otvorené brány jubilejného 25. ročníka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2019, kde sa Bratislavský región predstavil svojou vlastnou expozíciou ako moderný kraj, ktorý dokáže svojimi možnosťami vyhovieť každému typu návštevníka. Oficiálne otvorenie expozície sa konalo vo štvrtok 24.01.2019 za účasti župana Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. Súčasťou expozície bola prezentácia mesta Bratislava a regiónov Senec, Malé Karpaty a Záhorie.

 

Zástupcovia Bratislavského regiónu realizovali viaceré odborné rokovania aj na úrovni Ministerstva dopravy a výstavby SR zo sekcie cestovného ruchu, médií a zástupcov s inými krajmi, kde sa diskutovalo na viaceré odborné témy v oblasti cestovného ruchu, ako sú 10% DPH ubytovanie, darčekové poukážky alebo podpora a rozvoj budovania infraštruktúry CR. Na veľtrhu boli zastúpené všetky typy subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu, medzi ktoré patria tour operátori, zahraničné zastúpenia krajín, cestovné kancelárie, zastúpenia slovenských a zahraničných regiónov, ako aj poskytovatelia služieb turistického priemyslu. ITF Slovakiatour -  najväčší a najdôležitejší medzinárodný veľtrh cestovania na Slovensku a v rámci krajín strednej Európy sa stal najvýznamnejším podujatím v oblasti cestovného ruchu. Veľtrh určite priniesol komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Súčasťou bola aj výstava  Poľovníctvo a oddych  venovaná všetkým, ktorí obľubujú tráviť svoj voľný čas v prírode. Firmy s ponukou loveckého sortimentu mali jedinečnú možnosť osloviť vášnivých poľovníkov a poskytnúť im množstvo užitočných informácií z danej oblasti. Nechýbali ani ukážky sokoliarstva alebo vábenia zveri. Zároveň sa v tomto termíne konal 26. ročník medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro.