Blindfriendly Utorok 10. 12. 2019 | Meniny má Radúz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cestujúci sa v piatok prepravia na trase medzi Zohorom a Záhorskou Vsou zadarmo

 Železničná trať medzi Zohorom a Záhorskou Vsou je v prevádzke už 101 rokov. Od decembra bude na tejto trati v pracovných dňoch premávať až 8 párov vlakov, od januára budú premávať 3 páry vlakov aj počas víkendov a sviatkov. Cieľom je podporiť voľno časové aktivity v tejto turisticky atraktívnej a na prírodné krásy bohatej oblasti.

 
Bratislavský kraj sa s podporou ministerstva dopravy a Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. zapoja do Týždňa mobility aj formou bezplatnej prepravy na traťovom úseku Zohor – Záhorská Ves. Na tomto úseku sa cestujúci odvezú zadarmo počas celého dňa 21. septembra. Vo vlaku si na požiadanie budú môcť zakúpiť cestovný doklad na pokračovanie cesty.
 
Od 9. decembra, resp. od platnosti nového Cestovného poriadku 2012/2013 vlakovej dopravy, bude na tejto trati v pracovných dňoch premávať až 8 párov vlakov. „Okrem toho od januára rozširujeme možnosť cestovania na tejto trati aj počas víkendov a sviatkov o 3 páry vlakov. Zabezpečí sa tak lepšia dopravná obsluha v regióne a v miestach, kde široká ponuka kultúrneho či športového vyžitia láka množstvo cestujúcich a zážitku chtivých záujemcov,“ uviedol bratislavský župan Pavol Frešo. Zároveň doplnil, že cieľom župy je vytvoriť zo železničnej dopravy ako takej chrbtovú kosť integrovanej dopravy v celom regióne.
 
Trať medzi Zohorom a Záhorskou Vsou je dlhá 14 kilometrov a je odbočnou traťou z trate Bratislava – Kúty. Prevádzkovaná je Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. za finančnej podpory Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Bratislavská župa sa ako jediná spomedzi samosprávnych krajov na Slovensku podieľa na spolufinancovaní takéhoto druhu regionálnej dopravy.