Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cez Operačný program Bratislavského kraja sa doteraz zrevitalozovalo 46 obcí a miest

 Bratislavská župa sa podieľa na implementácii projektov Operačného programu Bratislavský kraj (OBPK), vďaka ktorým bolo doteraz revitalizovaných už 46 obcí a miest v regióne.

 
„Jedným z príkladov úspešne zrealizovaného projektu je aj upravené verejné priestranstvo v centrálnej časti obce Zálesie, v okrese Senec. Na celkovej ploche takmer 4200 m2 vznikla atraktívna oddychová zóna so zeleňou, detským ihriskom, fontánou a javiskom pre kultúrne podujatia,“ priblížil predseda kraja Pavol Frešo. Vynovenému priestranstvu dominuje zeleň, ktorá aj vďaka štyrom desiatkam vysadených stromov a takmer tisícke krov nadobúda parkový charakter. Mimoriadnej obľube obyvateľov sa teší fontána, ktorá je vo večerných hodinách farebne podsvietená. Náklady na projekt dosiahli takmer 430-tisíc €.
 
Obnova centra obce prostredníctvom OPBK je však podľa župana len prvým krokom zvýšenia kvality miestneho obyvateľstva. „Nemenej dôležité je zabezpečiť aj udržateľnosť tohto priestranstva do budúcna,“ poznamenal Pavol Frešo. Ako vyplýva z kontrol, ktoré zamestnanci BSK priebežne vykonali, možno aj starostlivosť obce Zálesie o revitalizované územie hodnotiť ako vzorové.