Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cigareta zabíja, šport uzdravuje!

 Svetová zdravotnícka organizácia /WHO/ už niekoľko rokov organizuje 31.mája Svetový deň bez fajčenia - Tobacco free day. Nakoľko ide o závažný celosvetový problém na následky ktorého zomiera ročne vo svete vyše 5 milióna osôb.

 

V pondelok, 18.apríla 2011 sa na dvore Strednej odbornej školy obchodu a služieb Samuela Jurkoviča konalo základné kolo turnaja v malom futbale za účasti žiakov stredných odborných škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Z tohto turnaja vzišli štyri najlepšie družstvá, ktoré postúpia do finále turnaja, ktoré sa bude konať v máji 2011. Toto finále je len jednou zo sprievodných akcií, ktoré budú organizované pri príležitosti boja proti fajčeniu. Posledný májový týždeň je naplánovaná tlačová konferencia za účasti zástupcov tlače, TV, na ktorej budú odborníci – pneumológovia informovať verejnosť o tomto závažnom probléme (organizuje Prof. MUDr. P. Krištúfek, CSc. SZÚ Bratislava).
V deň tlačovej konferencie sa odohrajú finálové zápasy futbalového turnaja, na ktorý nás prídu pozdraviť aj známi futbalisti a svoju účasť prisľúbil aj tréner p. Weiss.

Ďalšou plánovanou akciou je Beseda v TV ku dňu bez fajčenia, ktorej sa zúčastní uznávaný odborník a veľký bojovník proti fajčeniu MUDR. Paulovič Daniel z FN Nitra. Víťazmi základného kola futbalového turnaja mládeže sa stali študenti organizátorskej školy zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb Samuela Jurkoviča, Bratislava.
2. miesto obsadila SOŠ Farského 9, Bratislava
3. miesto získala SPŠ stavebná Drieňová 35, Bratislava
4. postupové miesto do turnaja získala OA Nevädzová 3, Bratislava.

Všetkým zúčastneným školám gratulujeme. Vašou výhrou je už Vaše rozhodnutie – uprednostniť šport pred cigaretou!