E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cyklomaratón v Stupave pod záštitou župana Freša

V Stupave bola v sobotu 31. júla najväčšia koncentrácia cyklistov na štvorcový meter v Bratislavskom kraji. Pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša sa tam konal už 8. ročník Stupavského MTB maratónu.

Zo stupavského Námestia sv. Trojice odštartovalo v dvoch hromadných štartoch na svoj 40 a 75 km okruh 706 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Rakúska, Maďarska, Japonska, Australie, USA a Juhoafrickej republiky. Malým cyklistom organizátori pripravili detský cyklomaratónik s okruhom okolo jazierka v areáli neďalekého kaštieľa. Detskej akcie sa zúčastnilo 168 detičiek vo veku od 3 do 10 rokov.
Pre všetkých návštevníkov podujatia bol na námestí pripravený zaujímavý sprievodný program. Spestrením čakania na dojazd pretekárov bola show akrobatov na U-rampe z VSA XTREME, vystúpenie tanečnej skupiny Sabrosura, ako aj koncert skupiny Hudba z Marsu.

V 17 kategóriách súťažilo na krátkej a dlhej trati 647 mužov a 59 žien. Náročná trať s prevýšením 900 a 2000 metrov preverila limity všetkých pretekárov. Absolútny víťazom na 40 kilometrovej trati sa stal Michal Kozel z Merida Biking Team. Na dlhej 75-ke bol najrýchlejší Martin Kostelničák z klubu Bike team Bratislava.