Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cyklotrasu v Kráľovej pri Senci vybudovali za 12 dní

 Vďaka eurofondov môžu cyklisti v obci Kráľova pri Senci využívať novú cyklotrasu. Výstavba tohto vyše 1 630 metrov dlhého úseku trvala rekordných 12 dní.

 
„Hoci ide o krátky úsek, verím, že pre cyklistov bude atraktívny. Jedna strana cyklotrasy je totiž napojená na barokovo secesný most a druhá strana končí pri vstupe do Jurajoveho dvora. Odtiaľ sa počíta s jej napojením na Včelársku paseku, čo je jediný skanzen v strednej Európe,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Cyklotrasa má asfaltový povrch s vodorovným dopravným značením a bezbariérové vstupy. Financovaná bola cez Operačný program Bratislavský kraj. Výška nenávratného finančného príspevku po verejnom obstarávaní je 250-tisíc €, celkové náklady po ukončení VO predstavujú takmer 267-tisíc €.
 
V Bratislavskom samosprávnom kraji je 800 km legálnych cykloturistických trás, ktoré sú vyznačené v zmysle cykloturistického značenia. Krajom prechádzajú dve medzinárodné trasy EuroVelo a tri národné cyklomagistrály. Vďaka projektu Jurava pribudne tento rok v BSK 28 km cyklotrás, ktoré prepoja mestské časti Rača, Vajnory s mestečkom Svätý Jur bezkonfliktnou cyklotrasou. Župa plánuje aj singletrack s dĺžkou cca tri km, čím sa vzájomne prepojí sieť týchto populárnych chodníkov do jedného celku.
 
V tomto roku pribudli aj tri cykloodpočívadlá v obciach Malé Leváre, Vysoká pri Morave a v Malých Karpatoch na Bielom kríži. „Teší nás, že je vidieť veľký nárast cyklistov, najmä v Malých Karpatoch, ale aj na Záhorí či na petržalskej hrádzi,“ dodal župan Pavol Frešo.