Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ďalší úspešný podporený projekt z dotácií

 Počas dnešného župného štvrtku navštívili zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja bunker B – S 4 Lány, ktorý je neďaleko hraničného prechodu Berg. Cestu k nemu lemujú informačné tabule, ktoré boli realizované vďaka dotácii Bratislavského samosprávneho kraja.

 
„Takto zrekonštruovaný bunker sa stáva predmetom tzv. víkendového alebo poobedňajšieho cestovného ruchu, ktorý  Bratislavčania môžu zažiť. Je to výsledok celej našej dotačnej schémy, ktorá podporuje objekty a vybavenie cestovného ruchu po celom bratislavskom kraji. Zajtra je Zastupiteľstvo, kde sa bude schvaľovať tento raz už oveľa väčší objem peňazí na dotácie do cestovného ruchu. O tom, kto ich dostane, rozhoduje nezávislá komisia, ktorá vyberie najsprávnejšie projekty a na záver ich schvália poslanci. Aby sme takýchto bunkrov, ale aj iných objektov cestovného ruchu, mali po celom kraji dosť,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Cieľom návštevy župnej delegácie počas dnešného Župného štvrtku bol bunker B – S 4 Lány, ktorý bol súčasťou opevnenia v slovensko-rakúskom pohraničí počas 2. sv. vojny. V bunkri je zriadené Múzeum Petržalského opevnenia. Z hľadiska turizmu má múzeum strategickú polohu, pretože je len sto metrov od medzinárodnej Dunajskej cyklomagistrály Eurovelo 6 a len čosi vyše kilometra od Eurovelo 13 – Cyklotrasa železnej opony.
 
„Bratislavský kraj má naozaj obrovskú unikátnosť z pohľadu toho kde stojíme, teda na tej čiare, na tej železnej opone. My tú unikátnosť z pohľadu turizmu využívamemálo. Preto si myslím, že podporovať takýchto nadšencov ako sú takéto občianske združenia, ktoré nám chcú ukázať ako to kedysi bolo. V podstate, keď človek z takého bunkru vyjde, tak si naozaj uvedomí v akom dobrom živote my žijeme, ako sa máme dobre a nemyslím len materiálne, ale že si žijeme v mieri, aj keď to znie otrepane, ale je to skutočne pravda,“ povedala Tatiana Mikušová, poslankyňa Zastupiteľstva BSK.