Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ďalšie ocenenie kultúrneho projektu

 Ocenenie z plzeňského festivalu patrí aj župe. Riaditeľka odboru kultúry a cestovného ruchu Bratislavského samosprávneho kraja Mgr. Art. Zuzana Šajgalíková získala vo štvrtok za svoju tvorbu ocenenie a to za projekt RTVS True Štúr, na ktorom sa podieľala na námete, scenári a dramaturgii.

 

„True Štúr bol projekt venovaný 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra a jeho spracovanie je netypické a práve tým zaujalo divákov. Práve prostredníctvom kultúry je potrebné reflektovať našu históriu tak, aby ju vnímala aj mladá generácia. Či už výstavami, filmami alebo v divadlách,“ vyjadrila sa držiteľka ocenenia študentskej poroty v kategórii necyklická televízna tvorba Zuzana Šajgalíková
 
Televízny film True Štúr je projekt RTVS, ktorý vznikol pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Šajgalíková sa podieľala na námete, scenári a dramaturgii oceneného filmu. Réžiu mali na starosti Michal Baláž a Noro Džiak. Film zachytáva jednu z najvýznamnejších etáp našej histórie zaujímavou a nevtieravo edukatívnou formou. 
Filmový festival Finále Plzeň vo štvrtok 21. apríla vyvrcholil odovzdávaním ocenenia Zlatý ledňáček. Neštatutárne ceny udeľujú súťažiacim filmom študenti Západočeskej univerzity v Plzni. Jedna z nich, za Najlepší televízny a internetový projekt – necyklická tvorba, poputuje aj na Slovensko.