Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Darovali sme spoločne študentskú kvapku krvi

 V minulom školskom roku sme sa zapojili do výzvy „Študentská kvapka krvi“. Tento rok sme ani trochu neváhali a situáciu sme zopakovali s oveľa väčšou aktivitou a odhodlaním pomôcť.

 

Otázka v školskom rozhlase: „ darovali ste už niekedy krv?“ bola veľmi účinná! Naše už 2. spoločné darovanie krvi sme naplánovali na štvrtok 14. októbra. V predstihu sme sa chceli zapojiť do akcie, ktorú každý rok v novembri organizuje SČK pod názvom „Študentská kvapka krvi“. Našlo sa až 22 dobrovoľníkov, ktorí boli ochotní zapojiť sa do výzvy, ktorá bola i na internete.

Veď možno aj my raz budeme potrebovať nejaké to “deci” vzácnej červenej tekutiny, ktorú musel tiež niekto darovať. Všetci vieme, že krv je jediná nenahraditeľná tekutina a najvzácnejší dar, aký sa dá poskytnúť. Jediný dar na svete, ktorý môže zachrániť život. Tento dar by mal vychádzať zo srdca darcu a z jeho vlastného spontánneho rozhodnutia. Tak ako všetky iné dary prináša radosť darcovi aj obdarovanému. Výnimočnosť spočíva v tom, že prijímateľ daru je obyčajne v krajnej núdzi a je darcovi neznámy. O tom, že pocit ľudskej spolupatričnosti je posilňovaný darovaním krvi svedčí fakt, že len málo ľudí daruje krv len raz. Sme radi, že nás podporila aj zástupkyňa Ing. Jana Palšovičová a darovala krv spolu s nami. Verím, že túto tradíciu zachováme a spoločné darovanie krvi zorganizujeme aj na budúci rok.

Ing. Darina Kováčová
koordinátorka Školy podporujúcej zdravie, SOŠ Ivanská cesta 21, Bratislava.