Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň detí s Bratislavským bábkovým divadlom a Divadlom Ludus

Medzinárodný deň detí je príležitosťou aj pre divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, aby pripravili v dňoch 30. mája až 1. júna 2015 skvelý program. Tvorba Bratislavského bábkového divadla aj repertoár Divadla Ludus je zameraná na detského a mladého diváka.

 
„Naše divadlá si plnia svoje poslanie po celý rok. Ich cieľom je mladých aj malých divákov zabaviť, ale aj nenápadne vychovávať. Svoje renomé obhája aj tento rok, pretože si k Medzinárodnému dňu detí pripravili bohatý program aj so sprievodnými akciami,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavské bábkové divadlo si ako darček pripravilo veselé škôlkohry v parku oproti divadlu na Dunajskej ulici v Bratislave, tvorivú dielňu, či exotické japonské bábkové divadlo z Tokia - EDO – AYATSURI. Ide o najstaršie japonské marionetové divadlo z mesta TOKIO – teda EDO, ktoré sa môže popýšiť vyše 390 ročnou tradíciou. Jednou z hlavných osobností tohto divadla je najlepší japonský bábkar Itsushi Youki.
V sobotu, 30. mája o 10:00 sa začnú tvorivé dielne, v rámci ktorej sa deti naučia, ako si vyrobiť jednoduché bábky z polystyrénu. Potom si môžu v parku oproti divadlu pozrieť dve veselé škôlkohry: Rúfusové rozprávky (14:00) a O Červenej čiapočke (16:00). V nedeľu, 31. mája, ponúkne BBD dve škôlkohry: Safaládka a Špajdlička (10:00) a Zaseknutá bundička (14:00). A večer, o 18:00, si v Divadle Malá scéna STU budú diváci vychutnávať kúsok exotiky v podobe spomínaného japonského divadla EDO – AYATSURI. V  pondelok, 1. júna opäť potešia oslávencov škôlkohrou O Červenej čiapočke (10:00) v parku oproti BBD. Vstup na všetky podujatia je voľný. Na tvorivú dielňu je však potrebná včasná rezervácia, pretože počet miest je obmedzený. Prihlásiť sa môžu na mailovej adrese: janosova@babkovedivadlo.sk.
Divadlo Ludus pri príležitosti Dňa detí pripravilo na 31. mája o 14.00 predstavenie Doktor Johanes Faust. Ľudová fraška s bábkami o tom, ako človek Faust peklu prepadol, je určená deťom od 6 rokov. Projekt sa inšpiroval jarmočným bábkovým divadlom 19. storočia. V predstavení dominujú veľké drevené bábky (marionety), drevený divadelný voz s potulnými komediantmi a nebude chýbať ani množstvo tradičných bábkarských kúziel a trikov.