Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň európskej spolupráce pre študentov

 Viac ako 350 študentov dnes diskutovalo s bratislavským županom, europoslancami a riaditeľom Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku aj o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ. Operačný program INTERACT si pre študentov pripravil aj koncert Majka Spirita.

 
„Význam slovenského predsedníctva v Rade EÚ je obrovský a vo veľkej miere sa dotkne aj života obyvateľov Bratislavského kraja. Musíme si pripomínať, že nie sme len Slováci, sme aj Európania,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Pri príležitosti Dňa európskej spolupráce zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku a operačným programom INTERACT diskusiu so študentmi stredných škôl. Tí takmer dve hodiny diskutovali v Divadle Aréna s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom, europoslancami Ivanom Štefancom a Józsefom Nagyom a Róbertom Hajšelom, riaditeľom Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku o význame slovenského predsedníctva v Rade EÚ ako aj o aktuálnych výzvach, ktorým EÚ v súčasnosti čelí. Ďalšími témami panelovej diskusie boli aj utečenci. Táto problematika študentov zaujíma a zaujímajú ich aj rôzne pohľady na riešenie tohto problému.
Mottom osláv spolupráce v Európe aj mimo nej bolo opäť „Spoločné hranice, spoločné záujmy“. Územná spolupráca nezahŕňa totiž len krajiny Európskej únie, ale aj susedné krajiny, ktoré nie sú jej členmi. Pre študentov aj hostí bol po skončení diskusie pripravený sprievodný program, ktorý bol zavŕšený hudobným vystúpením Majka Spirita.
 

Súvisiace dokumenty