Blindfriendly  17. 11. 2019 | Meniny má Klaudia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň mobility pre žiakov ZŠ patriacich pod BSK

 Bratislavský samosprávny kraj zorganizoval dňa 21.9.2011 na ihrisku STaRZ-u na Drieňovej ulici v Bratislave v rámci Európskeho týždňa mobility 2011 podujatie s názvom Deň mobility pre ZŠ z regiónu BSK, ktoré je jednou z aktivít medzinárodného projektu PIMMS TRANSFER, financovaného z programu INTERREG IVC.

 
Podujatia sa zúčastnili žiaci 4. a 5. ročníka základných škôl Kráľová pri Senci a Šenkvice.
 
Deti si vyskúšali svoje zručnosti v súťaži Mladý záchranár, kde najprv pozorne počúvali pracovníkov zo SČK pri ukážkach prvej pomoci. Mohli si prakticky vyskúšať ako zachraňovať život, pýtali sa inštruktorov na rôzne situácie, ktorých boli svedkami, ako ich treba riešiť. Následne svoje vedomosti potvrdili malou testovou skúškou, cez ktorú prešli veľmi úspešne.Podobne  sa zúčastnili ukážky odborníkov cyklistov, ako má vyzerať povinná výbava bicykla a samotného cyklistu, ako sa správať na ceste, aké pravidlá treba dodržiavať. Následne vyplnili testové otázky v súťaži Mladý cyklista.
 
Zajko BECEPáčik deťom veselou formou priblížil pravidlá cestnej premávky, na čo majú dávať pozor ako chodci, čo si majú všímať, aby predišli detským úrazom na bicykli.Nastalo veľké bežecké súťaženie v disciplínach „štafetový beh družstiev“ a v „behu jednotlivcov“. Súťažiacich bolo toľko, že na voľnú zábavu a diskotéku nezostalo veľa času,  ale nálada medzi deťmi bola veľmi pozitívna.