Blindfriendly Utorok 10. 12. 2019 | Meniny má Radúz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Detská univerzita Komenského vstupuje do 10. ročníka

Z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru bola v roku 2003 založená Detská Univerzita Komenského. Každoročne tak môžu deti vo veku od 9 do 14 rokov študovať za podmienok ako vysokoškolskí študenti.

 
Slávnostné otvorenie 10. ročníka Detskej Univerzity Komenského sa uskutoční 4. júla 2012 o 11.00 hod. v Aule UK na Šafárikovom námestí. Prvú prednášku prednesie prezident SR Ivan Gašparovič a bude venovaná téme „Prečo potrebujeme prezidenta a aké sú jeho práva a povinnosti“.
Štúdium na Detskej Univerzite Komenského prebieha počas obidvoch letných mesiacov. Tvorí ho spolu 8 prednášok univerzitných profesorov. Témy vychádzajú z profesijného zamerania prednášajúcich, ale sú prispôsobené veku a záujmom detí.
 
Prvá prednáška spojená s imatrikuláciou a posledná prednáška spojená so slávnostnou promóciou absolventov prebieha v Aule Univerzity Komenského, ostatné sa uskutočňujú v Divadle Aréna. Deti, ktoré sa zúčastnia minimálne 6 z 8 prednášok, dostanú na slávnostnej promócii diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského. Prednášky sú publikované v printových médiách a reportáže z nich sú vysielané v Slovenskom rozhlase.
Pre mladých študentov je zabezpečený aj bohatý sprievodný program. K tradičným aktivitám patrí kariérny, architektonický a hip-hopový workshop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii a Slovenskom národnom múzeu, šachový workshop, army workshop, výlet loďou k Danubiana Meulensteen, či hodina otázok v parlamente. Novinkou v aktuálnom ročníku je workshop moderných technológií, workshop spoznávania kultúr a workshop o ochrane detí na internete. Po skončení ročníka Detskej univerzity Komenského vychádza aj knižná publikácia s multimediálnym DVD s prednáškami, fotografiami a pútavými ilustráciami.
 
Organizátormi Detskej univerzity Komenského sú Divadlo Aréna, Univerzita Komenského, Združenie Maxa Reinhardta a reklamná agentúra Commercium. Zriaďovateľom Divadla Aréna je Bratislavský samosprávny kraj.