Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Dobrovoľníci v Rozsutci položili dlažbu

 Nič neodradilo našich dobrovoľníkov z ING Bank od cieľa, ktorý prijali, keď do DSS Rozsutec prišli ráno 10.júna 2016 v rámci iniciatívy Nadácie Pontis „Postaviť Naše mesto na nohy“, čiže v našom prípade pomôcť zveľadiť areál zariadenia.

 

Keď pršalo, vzali si pršiplášte; keď prišla búrka, lavičky dali kolegyni Monike pod slnečník, aby ich mohla v suchu natrieť. Nakoniec však počasie pochopilo, že Peter Lauko, Tomáš Matúšek, Matej Smekal, Martin Vaško, Veronika Krčmárová a Monika Wildová majú guráž, ktorá im vydrží od rána až do štvrtej hodiny poobede. Zostalo po nich obdivuhodné dielo  - premiestnená obrovská kopa dreva na správne miesto, natreté lavičky, novým náterom vynovený stôl a predovšetkým položená dlažba. Zlatým klincom programu bolo vytvorené nové ohnisko, pri ktorom náš klient Romanko hneď plánoval, čo sa v ňom bude opekať a ako budú opečené klobásky chutiť. Projekt vymyslel, napísal a práce zorganizoval náš vynaliezavý kolega Roman Úradníček, ktorý sa bez obalu tešil, keď videl ako dielo mladým chlapom a devám z ING Bank rastie pod rukami. V neposlednom rade ďakujeme Nadácii Pontis za podporený grant a všetkým našim kolegyniam a kolegom z DSS Rozsutec, ktorí sa o úspešný dobrovoľnícky deň postarali.