Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Drevený tato v Bratislavskom bábkovom divadle

 Na záver divadelnej sezóny 2011/2012 pripravilo Bratislavské bábkové divadlo, v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, premiéru inscenácie Drevený tato, ktorá bude 15. júna 2012 (piatok) o 18.00 hod.

 

Inscenácia plná humoru a hier vznikla na podklade detských básní Tomáša Janovica a je určená všetkým trochu neposlušným deťom a všetkým trochu zaneprázdneným rodičom od troch do sto rokov. S Dreveným tatom sa zoznámite s najbláznivejšou rodinou na svete! Tatom zlatom, náruživým básnikom, ktorý večne stráca prsty a miesto košieľ žehlí poličky a taniere, jeho dvoma dcérami, veľkou Katou a malou Táňou, chvíľu zlatou, chvíľu planou a ich mamou, dobre známou tým, že vôbec nekričí, ale hlas má slávičí!

Spolu s Táňou a Katou, ich spevavou mamou a nepraktickým tatom, ktorého postava je inšpirovaná samotnou postavou básnika Janovica, zažijú malí i veľkí diváci svet hore nohami. V obývačke si skočia do obrovskej kopy papiera, v kuchyni porazia draka, v tatovej pracovni si zalietajú. Zaujímavé piesne, v ktorých sa hrá aj na nožničkách, či písacom stroji, vymyslel a nahral Martin Husovský zo známej prešovskej kapely Komajota. Texty plné nápadov, napísal Michal Baláž. Papierová scéna, skrývajúca všakovaké prekvapenia, je výtvorom Romana Anderleho. Kostýmy vo farbách kvetov a predovšetkým bábky, čo sú takmer ako skutočné, navrhla Barbora Rajčanová a všetko hravo zrežírovala, režisérka, Júlia Rázusová.

Tomáš Janovic
Drevený tato
Bol raz jeden tato,
nie však tato – zlato!
Ale tato veľmi planý
voči svojej malej Táni.
Voči Táni, voči Kate,
ktoré zase boli zlaté!

Dramatizácia: Zuzana Liptáková
Dramaturgia: Katarína Jánošová
Scéna: Roman Anderle
Bábky a kostýmy: Barbora Rajčanová
Texty piesní: Michal Baláž
Hudba: Martin Husovský
Réžia: Júlia Rázusová

Hrajú:
Michal Adam ako TATO
Miroslava Dudková ako MAMA
Lucia Arendášová / Adela Mojžišová a. h. ako VEĽKÁ KATA
Miriam Pavelková ako MALÁ TÁŇA