Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Držitelia župného pohára v Sieni slávy

 Bratislavská župa ocenila seniorov z Mestského centra sociálnych služieb Modra, ktorí sa pravidelne zúčastňujú podujatia Župná olympiáda seniorov. Odovzdávania ocenení sa zúčastnili podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh, riaditeľka odboru sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja Michaela Šopová a zástupcovia seniorov z Mestského centra sociálnych služieb Modra.

 
„Veľmi ma teší, že naši seniori považujú za dôležité, aby sa starali o svoje zdravie aj takýmto spôsobom. Aby sa zapájali do spoločenského diania a venovali sa aj takýmto športovým aktivitám. Župná olympiáda sa stala tradíciou v živote našej župy a samozrejme v prvom rada patrí vďaka všetkým účastníkom. No nesmieme zabudnúť ani na organizátorov, na pani riaditeľku Michaelu Šopovú a celý jej tím, ktorý rok čo rok vynakladajú úsilie na to, aby toto podujatie malo z roka na rok vyššiu úroveň,“ povedala na stretnutí podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh.
 
Družstvo seniorov Mestského centra sociálnych služieb Modra, ktoré trikrát získalo 1. miesto v Župnej olympiáde seniorov bolo v rámci  V. ročníka Župnej olympiády seniorov uvedené do Siene slávy športovcov – seniorov. Ocenenie získali seniori za  vynikajúce úspechy, ktoré v župnej olympiáde dosiahli. Je to výsledok ich vytrvalosti, aktívneho prístupu k životu a športového zanietenia. Cenu prevzal vedúci družstva športovcov pán Vladimír Košnár.
 
Bratislavský samosprávny kraj plánuje aj naďalej podporovať športové aktivity, nielen organizovaním Župnej olympiády seniorov, ale i súťažami iného žánru, aby sa zapájalo stále viac aktívnych seniorov a aby takto povzbudzovali nie len ostatných seniorov, ale aj mladšiu generáciu.
 
Župnú olympiádu seniorov o putovný pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja zorganizovala Bratislavská župa už po piaty raz. Tento rok sa prihlásilo až 16 tímov, ktoré zápolili v siedmych disciplínach: petang, štafetová chôdza, hod kriketkou na cieľ, hod šípkami, florbalová streľba hokejkou na bránu, chôdza s loptičkou na lyžičke a hlavolam. Župná olympiáda tento rok privítala aj medzinárodných reprezentantov, zúčastnili sa jej aj družstvá z Českej republiky a Maďarska.