Blindfriendly Sobota 19. 1. 2019 | Meniny má Drahomíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

DSS prof. Matulaya pripravilo plavecké preteky pre ľudí s mentálnym znevýhodnením

 Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo 4. ročník regionálnych plaveckých pretekov pre ľudí s mentálnym znevýhodnením.

 
Súťažiť budú v piatok 26. októbra od 9:00 v plavárni Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave.
 
„Regionálnu plaveckú súťaž považujeme za dôležitú, pretože sa odbúravajú stereotypy. Je obdivuhodné, ako sa napriek svojmu hendikepu dokážu títo ľudia zapojiť do športových aktivít. Ich odhodlanie a súťaživý duch sú pre mňa inšpirujúce a rovnako inšpirujúce by mali byť aj pre mladšie generácie,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Podľa riaditeľky DSS Edity Kruzslíkovej sú aj ľudia s mentálnym znevýhodnením kamaráti s vodou, ktorá im pomáha liečiť telo i ducha. „Okrem hydroterapeutických účinkov plavci získavajú imunitu, odvahu, pevnú vôľu a plaveckú zdatnosť,“ doplnila.
 
Úvod súťaží začínajú plavci v prispôsobených disciplínach. Vyvrcholením súťaží sú štafety družstiev a integrované štafety, pri ktorých sa aktívne zapájajú aj dobrovoľníci. Pre víťazov sú pripravené medaile, diplomy a vecné ceny.
 
Pri organizácii podujatia pomáhajú dobrovoľníci, a to príslušníci Čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky a študenti Fakulty telesnej výchovy a špotu Univerzity Komenského v Bratislave.