Blindfriendly  15. 12. 2019 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

DSS prof. Matulaya pripravilo športové hry pre ľudí s mentálnym znevýhodnením

 Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo 26. júna 2012 už 28. ročník športových hier.

 

 

„Cieľom akcie je spestrenie dňa ľuďom s mentálnym znevýhodnením športovými aktivitami. Prizývame aj klientov z iných zariadení, aby sme vytvorili pravú súťažnú atmosféru,“ priblížila akciu riaditeľka DSS Edita Kruzslíková. Akcia sa uskutoční na štadióne vedľa DSS prof. Karola Matulaya od 8:30 do 13:00.

V súťažný deň sa konajú preteky v atletických disciplínach, ktoré sú obohatené o prispôsobené o zábavné disciplíny, jazdu a slalom na bicykloch, kolobežkách a trojkolkách. Medzi najzaujímavejšie disciplíny patrí integrovaný beh (beží klient s asistentom) a tiež štafeta na 4x50m. „V priebehu súťažného dňa sa koná „Matulayova míľa“. Je to beh zamestnancov, dobrovoľníkov a priateľov DSS na počesť prof. Karola Matulaya,“ doplnila riaditeľka. Vyhodnotený a odmenený za výkon i účasť bude každý klient.

Pri organizácii podujatia pomáhajú dobrovoľníci, a to príslušníci Čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky a študenti Pedagogickej a sociálnej akadémie na Bullovej ulici v Bratislave.
 

Milí priatelia, počasie nám v deň športových hier nevyšlo. Do poslednej chvíle sme dúfali, že obloha nad DSSpKM vydrží bez kvapiek, ale nestalo sa. Z uvedeného dôvodu sme museli  športové hry zrušiť. 
Touto cestou Vám oznamujeme, že  sa nám podarilo zaistiť náhradný termín konania športových hier  26.júna 2012 . Časový harmonogram zostáva nezmenený. Tešíme sa na Vašu účasť.