Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Dva večery v premiérovom duchu

Župné divadlá Astorka a Aréna čakajú premiéry inscenácií. Divadelné zákulisie odokryje hra svetoznámeho ruského dramatika A.P. Čechova v Astorke a otázok postavenia ženy v spoločnosti sa okrem iného dotkne hra súčasného francúzskeho dramatika Denisa Lachauda, ktorá bude mať už zajtra premiéru v divadle Aréna.

 
„Obidve župné divadlá prinášajú kvalitné a zaujímavé predstavenia, ktoré divákom ponúkajú nové kultúrne zážitky. Divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja vzbudzujú záujem nielen v diváckej obci, ale i u odbornej verejnosti a sú nositeľmi mnohých prestížnych ocenení “, pochválil kultúrne dianie bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Dnes večer uvedie divadlo Astorka Korzo 90 premiéru novej inscenácie ruského dramatika A. P. Čechova „Višňový sad“ v originálnej interpretácii režiséra Mariána Amslera. Jej nové spracovanie prináša viacero otázok, ktoré v pôvodnej hre nie sú. Statok sa mení na divadlo, z majiteľov a obyvateľov panstva sa stávajú herci a členovia divadelného súboru. Charaktery postáv sa zároveň prelínajú s charaktermi ich predstaviteľov. Pohľad na divadelné zákulisie budú odkrývať Marta Sládečková, Rebeka Poláková, Ady Hajdu, Lukáš Latinák, Marián Miezga a ďalší.
 
V duchu kontrverznej francúzskej grotesky sa ponesie sobotňajší večer v Divadle Aréna. Bratislavské divadlo, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja uvedie premiéru inscenácie HETERO v réžii Márie Záchenskej.  
Hra súčasného francúzskeho dramatika Denisa Lachauda je príbehom o svete bez žien, o tradičných hodnotách, stereotypoch, o slobodnom myslení a o postavení ženy v spoločnosti. V hlavných úlohách tragikomédie o rodičoch, ktorí chcú oženiť svojho syna sa predstavia Ľubomír Paulovič, Marek Ťapák, Ján Jackuliak, Ivan Šandor, Michal Ďuriš.