Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[5. 3. 2018 13:57:00]

Ešte dva týždne sa možno zapojiť do čitateľskej súťaže

 Siedmy ročník obľúbenej knižnej súťaže pre žiakov materských, základných aj stredných škôl „Vráťme knihy do škôl“ má pred sebou posledných 14 dní, počas ktorých môžu mladí čitatelia zaregistrovať svoj príspevok z prečítanej literatúry a dať tým aj tip na dobrú knihu.

 

„Cieľom projektu je priviesť deti k čítaniu, aby po knihách siahali častejšie, aby k nim mali pozitívny vzťah, a aby sa kniha stala ich verných spoločníkom. Rozšíria si tak nielen slovnú zásobu, precvičia si predstavivosť, vďaka ktorej môžu precestovať celý svet z pohodlia domova,“ povedal k celoslovenskej knižnej súťaži bratislavský župan Juraj Droba.
Knižný projekt „Vráťme knihy do škôl“ odštartoval 15. januára a potrvá do 15. marca 2018. Jeho organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, spolu s ABCknihy.sk a vydavateľstvom IKAR.


Princíp súťaže je jednoduchý. Stačí ak žiaci materských, základných aj stredných škôl pošlú krátky text (polstranovú esej) o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili a to prostredníctvom webovej stránky www.vratmeknihydoskol.sk, kde si súťažné príspevky zaregistrujú. Dôležité je v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu, čím ich zaujala a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text alebo obrázok.