Blindfriendly Piatok 20. 9. 2019 | Meniny má Ľuboslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Európsky vlak už vyštartoval

 Stredná odborná škola technická, Vranovská 4, Bratislava pokračuje v ďalšom projekte COMENIUS školské partnerstvá pod názvom „European CNC-Network – Train for Europe – RELOADED“.

 

Medzinárodný projekt, ktorého sa zúčastňuje 24 krajín EÚ, realizujeme v rámci programu celoživotného vzdelávania prostredníctvom národnej agentúry SAAIC. Cieľom projektu je vyjadrenie vzájomnej súdržnosti všetkých krajín EÚ. Projekt je rozdelený na jednotlivé mobility, ktoré sa uskutočňujú v dohodnutých termínoch, vždy v niektorej zo zúčastnenej krajine. (Chorvátsko, Portugalsko, Slovinsko, Fínsko, Rakúsko a Nemecko). Termín realizácie projektu je od 1.8.2011 do 31.7.2013.

Realizácia projektu začala v Chorvátsku v termíne od 14.11. do 20.11.2011. Zúčastnili sa jej naši pedagógovia Eva Kantoráková ako koordinátorka celého projektu, Jozef Bordáč ako pedagóg. a žiaci Jozef Radošinský a Miroslav Kačmárik. Po príchode do Zagrebu sa najprv uskutočnila prezentácia všetkých partnerov projektu. V rámci programu sme boli rozdelení do pracovných skupín, z ktorých každá dostala konkrétnu úlohu. Pred samotným zahájením prác bola podstatná časť diskusie zameraná na visage a design vlaku, aké motto má byť na streche vagóna a ako má vyzerať elektronická mapa. Celá elektronická mapa sa má totiž skladať ako puzzle, ktoré žiaci budú vyrábať na CNC strojoch, a kde každý kus puzzle predstavuje jednotlivú krajinu. Veľmi zaujímavá bola aj preto prednáška pracovníka z firmy HEIDENHAIN, ktorá podporuje tento projekt.

V rámci voľného času sme si boli pozrieť mesto Zagreb, kde sme sa zoznámili s jeho históriou, navštívili sme Plitvické jazerá známe z filmu „Winnetou“ a zúčastnili sme sa exkurzie lodiarenského podniku a Múzea Evolúcie. Návšteva chorvátskeho prezidenta Iva Josipovica bola povestná „čerešnička na torte“. Pán prezident sa živo zaujímal o začínajúcom projekte, čo potvrdil aj prizvaným chorvátskym médiám.

Na záver všetci účastníci dostali certifikát o absolvovaní mobility.

Zaujímavosťou tohto projektu je, že sa ho zúčastnia všetci žiaci nielen zo SOŠ technickej, ale aj žiaci zo Súkromnej školy ochrany a majetku, a to formou rôznych návrhov, projektovou dokumentáciou, či vypracovaním témy „ Čo môžeme spraviť, aby sme zjednotili ľudí“.