Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Fajčiarky a spasiteľky v Astorke

 Divadlo Astorka Korzo 90 si na 31. marca pripravilo premiéru absolventskej inscenácie Fajčiarky a spasiteľky. Komédia na motívy Čechovových Troch sestier je výnimočnou školskou prácou.

 
„Divadlo Astorka Korzo 90 je dlhoročnou stálicou v ponúkaní kvalitných hier. Svedčí o tom aj množstvo ocenení, ktoré jej herci za svoju prácu dostávajú“ vyjadril sa na margo divadla župan Pavol Frešo.
V posledný marcový deň majú divadelní fanúšikovia možnosť vzhliadnuť premiéru komédie Fajčiarky a spasiteľky v bratislavskom divadle Astorka Korzo 90. Absolventská inscenácia v réžii Mariána Amslera patrí medzi výnimočné školské práce aj z hľadiska zrelých hereckých výkonov protagonistov. Hru na motívy Čechovových Troch sestier posadila do súčasnosti česko –chilská autorka Anna Saavedra. Dramaturgiu mali na starosti Lenka Garajová a Libor Hanzlík. Na scéne a v kostýmoch, ktoré mali na starosti Veronika Ďurišová a Laura Štorcelová, sa predstavia Alexandra Palatínusová, Dominika Kavaschová a tretia sestra Anna Nováková. Spolu s nimi sa na pódiu ukážu aj Petra Molnárová, Otto Culka, Daniel Fischer, Lukáš Dóza a Michal Kalafut.
Príbeh troch dcér večne živého otca poukazuje na to, ako sú ženy v dnešnej dobe občas stratené. Stratené vo virtuálnych vzťahoch, v náhodných stretnutiach, ovplyvnené ezoterickými kurzami a obklopované množstvom nemožných mužov. Ich snaha porozumieť a prípadne sa vyhnúť tragikomickým situáciám je nie vždy korunovaná úspechom.
Absolventská inscenácia Fajčiarky a spasiteľky je dôkazom, že mladí absolventi VŠMU patria medzi hercov, ktorí sa pravdepodobne veľmi úspešne zaradia medzi naše herecké stálice.